Bądź z nami na bieżąco:  Google+ Facebook

Rezerwacje: 535 936 535

Stomatologia dziecięca

Treść

Stomatologia dziecięca

 

stomatologia dziecięca

Dla każdego rodzica niezmiernie ważne jest zdrowie własnego dziecka. Zdrowe dziecko to także zdrowe ząbki. Profilaktyka i leczenie zębów od najmłodszych lat są gwarancją pięknego uśmiechu w życiu dorosłym.

Proponujemy wizyty adaptacyjne, na których dzieci poprzez zabawę zapoznają się z nowym miejscem jakim jest gabinet stomatologiczny i naszym personelem.Zapraszamy na wizytę już od pierwszego ząbka.

Najmłodszym pacjentom oferujemy leczenie zębów mlecznych jak i stałych niedojrzałych a także zabiegi higienizacji, fluoryzacji czy lakowania.

Dzięki regularnemu odwiedzaniu stomatologa zapewnią Państwo swojemu dziecku ochronę przed próchnicą oraz wadami zgryzu.

 

Jak przygotować pociechę do wizyty w naszym gabinecie

 

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna odbyć się już około 6-12 miesiąca życia, już  po wystąpieniu pierwszych ząbków. Wtedy  ocenimy, czy ząbkowanie przebiega prawidłowo. Rodzice powinni pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej swoich pociech, bowiem wczesna próchnica jest procesem niezwykle uciążliwym często prowadzącym do ekstrakcji zęba.

 

Dlatego pamiętajmy, że to my rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za zdrowe zęby naszych maluchów!

 

W Ortodent Banino bez strachu!

 

Pierwsza wizyta małego pacjenta powinna mieć charakter zapoznawczy. Zależy nam bowiem, aby dzieci oswoiły się z nowym otoczeniem, poznając przy tym nasz kącik dziecięcy, który od razu zachęca najmłodszych do czytania, rysowania czy zabawy. Podczas samego procesu leczenia specjaliści zaciekawiają naszych małych pacjentów opowiadaniami, a najważniejszą uznawaną przez nas zasadą jest brak słowa „nie” (nie bój się, nie płacz, nie ruszaj się), ponieważ zwykle przynosi to skutek odwrotny od zamierzonego negatywnie wpływając przy tym na wspomnienia dzieci.

W klinice Ortodent Banino wszystkie zabiegi przeprowadzamy w sposób bezbolesny dla dziecka dzięki zastosowaniu zaawansowanego sprzętu stomatologicznego. W przypadku zabiegów bardziej inwazyjnych oferujemy różne formy znieczulenia, dzięki którym dzieci nie poznają bólu przebywając na fotelu dentystycznym i chętnie do nas wracają.

 

Ortodoncja Dziecięca

 

Wczesne leczenie wad zgryzowych jest niezwykle ważne nie tylko dla przyszłego estetycznego wyglądu, ale i zdrowia dziecka. Nasze pociechy często sprzeciwiają się noszeniu aparatu głównie ze względu na ich wygląd oraz narażenie się na śmiech rówieśników. W klinice Ortodent Banino stosujemy technologię, która nie tylko gwarantuje wygodę, ale również całkowicie ukryje aparat przed widokiem innych.

Najmłodszym pacjentom (do 12. roku życia) zakładamy aparaty ruchome, bowiem tylko one znajdują zastosowanie w przypadku zębów mlecznych. Zadaniem inaczej zwanych aparatów zdejmowanych jest pobudzenie wzrostu części twarzowej czaszki w korzystnym kierunku. U starszych dzieci doskonale sprawdzają się aparaty stałe, które dla rówieśników pozostają niewidoczne, bowiem umieszcza się je od wewnętrznej strony języka.

 

Aparaty ruchome

 

Aparaty wyjmowane przeznaczone są dla dzieci poniżej 12. roku życia, a mogą być wyciągane z jamy ustnej w trakcie spożywania posiłków czy mycia zębów. Zapobiegną one rozwojowi wad zgryzu oraz mobilizują zęby do wzrostu w odpowiednim kierunku. Istotną cechą charakteryzującą aparaty ruchome jest możliwość uniknięcia leczenie aparatem stałym w przyszłości, a z pewnością jego zoptymalizowanie.

Każdy rodzic powinien jednak pamiętać, iż na efektywność procesu leczenia jest samodyscyplina i systematyczność w noszeniu aparatu.

 

 

 

aparaty ruchome

Profilaktyka dziecięca

 

Profilaktyka u najmłodszych skupia się na edukacji szczotkowania jak i również profesjonalnych zabiegach lakowania zębów i fluoryzacji kontaktowej. Systematyczne badanie stomatologiczne pozwala na wczesne wykrycie wad zgryzu a za tym idące problemy z wymową czy trudności z oddychaniem.

 

Fluoryzacja

 

Dzięki fluoryzacji w prosty sposób można zapobiegać próchnicy, ponieważ pod wpływem fluoru związki wapnia budujące zęby słabiej rozpuszczają się w kwasach, których w jamie ustnej nie brakuje. Poprzez nakładanie specjalistycznych żeli, pianek i lakierów możemy w prosty sposób zapobiegać próchnicy wrażliwych zębów mlecznych najmłodszych pacjentów. Dzięki zabiegowi ząbki dzieci będą odporne na działanie kwasów produkowanych przez bakterie płytki nazębnej. Państwa pociechy z pewnością opuszczą gabinet Ortodent Banino z uśmiechem, bowiem zabieg jest całkowicie bezbolesny.

 

Lakowanie

Lakowanie

 

 

Uszczelnianie jest przede wszystkim bardzo dobrą metodą na zapobieganie próchnicy, dlatego zabieg warto przeprowadzić u Państwa pociech jak najwcześniej, zanim zęby zostaną zaatakowane przez próchnicę. W pierwszej kolejności specjaliści z kliniki Ortodent Banino dokładnie oczyszczają zęby za pomocą piaskarki, następnie osuszają oraz badają laserem specjalistycznym w celu odnalezienia zmian próchnicowych. Po wykonaniu czynności przygotowujących, stomatolog wytrawia ząb oraz aplikuje lak.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Ortodoncja

Na piękny uśmiech zwraca uwagę co druga osoba. Nic więc dziwnego, że to marzenie niejednej osoby. Proste, białe i zdrowe zęby dodają większej pewności siebie i nie raz są kluczem do sukcesu.

Wybielanie zębów

Ciemne, przebarwione zęby – czy to Twój problem? Możemy Ci pomóc. Zapraszamy na wybielanie Akceleratorem Beyond Polus Plus.

Clear aligner

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome.

Protetyka

Każdy z nas pragnie mieć zdrowy i piękny uśmiech. Niestety, nieraz na skutek choroby bądź wypadku, dochodzi do uszkodzenia zębów. Protetyka stomatologiczna umożliwia częściowe bądź całościowe odbudowanie ubytków w uzębieniu.

Endodoncja

Jeśli jest to możliwe, zęby lepiej leczyć, niż usuwać. Endodoncja to precyzyjne kanałowe leczenie zęba przy użyciu specjalistycznego mikroskopu i endometru. Skuteczność leczenia kanałowego zębów jest obecnie bardzo wysoka.

Implantologia

Implant to najlepsze rozwiązanie w celu odtworzenia brakującego korzenia zęba. Implant zębowy wykonany najczęściej jest z tytanu, jego powierzchnia jest tak przygotowana, by jak najlepiej zintegrować się z kością ludzką.

Profilaktyka

Personel naszej placówki kładzie szczególny nacisk na zabiegi higienizacyjne mające na celu usunięcie osadów i kamienia. Pacjentom zapewniamy instruktaż higieny jamy ustnej, dobór szczoteczek jak i płynów do płukania jamy ustnej.

DSD

Digital Smile Design można nazwać projektowaniem uśmiechu. Jest to proces przygotowawczy, przed rozpoczęciem zabiegów przy Twoim uśmiechu. Tylko na czym to dokładnie polega?

Zespół profesjonalistów

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym zespołem doświadczonych specjalistów. W jego skład wchodzą stomatolodzy i higienistki stomatologiczne. Wszyscy nasi pracownicy wkładają maksimum zaangażowania w swoją pracę, ciesząc się razem z Państwem z każdego uratowanego zęba. Dbamy również o ciągły rozwój naszych kompetencji, tak by oferowane usługi były profesjonalne i konkurencyjne.

 

Poznaj nasz zespół

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.