Co warto robić, by utrwalić efekt po zabiegu wybielania zębów?

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Wybielanie zębów jest zabiegiem, dzięki któremu każdy może cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Wiele osób ma kompleksy związane z odcieniem zębów,  a zabieg wybielania pozwala im zwiększyć swoją pewność siebie. Zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i w późniejszym czasie warto przestrzegać kilku zasad, które pozwolą zachować jasny odcień zębów na długi czas.

W jaki sposób można utrwalić efekt zabiegu wybielania zębów?

Zasady, dzięki którym zęby po zabiegu długo zachowają jasny odcień nie są w żaden sposób restrykcyjne, i nie wymagają zmiany całego życia. Kilka prostych nawyków pozwoli utrwalić efekt wybielania zębów na długi czas. Pierwszą zasadą, do której należy stosować się głównie przez pierwsze dwa tygodnie od zabiegu wybielania zębów, jest unikanie spożywania barwiących produktów, czyli tak zwana biała dieta. Dzięki spożywaniu produktów niezawierających barwników o intensywnych barwach, unikniemy odbarwień na zębach.

Ten rodzaj żywienia opiera się głównie na białych warzywach, nabiale, rybach, drobiu i ryżu. Zakazane jest picie kawy i herbaty. Osoby palące na ten okres czasu powinny zrezygnować również z palenia papierosów, a aby jak najdłużej utrzymać efekt wybielenia, powinny z palenia całkowicie zrezygnować. Kolejną rzeczą, o którą warto zadbać po zabiegu wybielania zębów jest odpowiednia pielęgnacja. Stomatolog, u którego przeprowadzimy zabieg wybielania z pewnością doradzi nam odnośnie akcesoriów i środków higienicznych, w które warto zaopatrzyć się po wybielaniu zębów. Zęby powinny być myte minimum dwa razy dziennie przez około 2-3 minuty.

Jeżeli nie mamy możliwości umyć zębów po posiłku, warto zaopatrzyć się w bezcukrową gumę do żucia, która pomoże zachować czystość zębów i jamy ustnej. Warto pamiętać również o nitkowaniu. Aby utrzymać efekt wybielania, warto regularnie wykonywać kontrole dentystyczne oraz zabieg skalingu i piaskowania, które usuną zgromadzony kamień i zwiększą poziom higieny w jamie ustnej. Stosowanie się do tych zasad pozwoli na utrwalenie efektu wybielania zębów oraz uniknięcie odbarwień.